Zmieniamy zasady gry.

Nasz misją jest ochrona ludzkości przed negatywnym wpływem technologii na zdrowie. Poprzez edukację i innowacje dążymy do stworzenia utopii technologicznej, w której technologia nie szkodzi ludzkiemu zdrowiu. Tak właśnie powstały okulary blokujące światło niebieskie EyeShield. Wykorzystaj je do poprawy jakości snu, regeneracji oraz zdrowia. Dąż do długowieczności.

Czym jest światło?

Światło składa się z cząstek elektromagnetycznych zwanych fotonami, które przemieszczają się falami. Te długości fal światła widzialnego i niewidocznego są mierzone w nanometrach (nm), a na ogół im krótsza długość fali, tym większa energia. Razem te długości fal tworzą widmo elektromagnetyczne.

Co widzi człowiek?

Ludzkie oko postrzega tylko część światła widzialnego, która waha się od 380 nm do 780 nm i jest reprezentowana przez kolory fioletowe, indygo, niebieskie, zielone, żółte, pomarańczowe i czerwone. Światło niebieskie, znane również jako światło widzialne o wysokiej energii (HEV), ma najkrótszą długość fali światła widzialnego (380 nm do 500 nm), a zatem wytwarza największą ilość energii.

Czy światło niebieskie szkodzi?

Niebieskie światło HEV przechodzi przez rogówkę, soczewkę i dociera do siatkówki z tyłu oka. Badania sugerują, że z czasem ekspozycja na niebieskie światło HEV może powodować określone długotrwałe uszkodzenia oczu:

  • uszkodzenia komórek siatkówki, szczególnie u dzieci i młodzieży,
  • długotrwałe problemy ze wzrokiem, takie jak zwiększona częstość występowania zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD),
  • zmniejszenie wytwarzania melatoniny, która odpowiada za naprawę naszego DNA,
  • zmęczenie, suchość oczu, ból głowy i niewyraźne widzenie.

Ludzka ewolucja, a światło.

Ludzie ewoluowali przez tysiąclecia, mając tylko jedno źródło światła – słońce i ogień.

Stworzone przez człowieka sztuczne światło rodzi nowe problemy dla naszego zdrowia. Teraz diody LED są wszędzie: latarnie uliczne, oświetlenie w domu, telewizor, laptop, telefon, tablet i wiele innych urządzeń cyfrowych. Problem polega na tym, że ludzie nie zdążyli się jeszcze do niego przystosować, przez co sztuczne światło niebieskie jest szkodliwe dla zdrowia.

Co może powodować niebieskie światło?

Depresja
Gorszy nastrój
Zmęczenie oczu
Rozdrażnienie
Gorszy sen
Zmęczenie
Ból głowy i migreny
Ospałość
Rozmazany obraz
Zaburzenia hormonalne i metaboliczne
Zwyrodnienie plamki żółtej
Niepokój

Jak chronić się przed sztucznym światłem?

Najlepszą i najskuteczniejszą formą ochrony przed negatywnym wpływem sztucznego światła są okulary blokujące światło niebieskie. Natomiast trzeba być czujnym, bo większość dostępnych na rynku okularów jest nieskuteczna.

Właśnie dlatego stworzyliśmy okulary z filtrem światła niebieskiego EyeShield - z myślą o skutecznej ochronie oczu i mózgu przed niebezpieczeństwami sztucznego światła.

Komu przydadzą się okulary blokujące niebieskie światło EyeShield?

  • każdemu, kto spędza powyżej 2h dziennie przed telefonem, komputerem, TV,
  • każdemu, kto pracuje na nocne zmiany,
  • każdemu z chorobą metaboliczną jak otyłość czy cukrzyca lub inne
  • każdemu podczas podróży w nocy.

Specyfikacja EyeShield

Podczas gdy większość okularów blokujących światło niebieskie blokuje tylko niewielką jego część, EyeShield w wersji na noc NightShield blokuje 100% światła niebieskiego i większość zielonego, a w wersji na dzień DayShield 40% światła niebieskiego. Takie proporcje zapewniają najskuteczniejszą ochronę przed sztucznymi ekranami i najlepsze efekty.

Kiedy zakładać okulary EyeShield?

NightShield noś zawsze po zachodzie słońca, czyli wtedy, kiedy naturalnie w przyrodzie nie występuje światło niebieskie oraz zielone. Dokładna godzina będzie uzależniona od pory roku, ponieważ zimą zachód słońca jest wcześniej niż latem. Dlatego warto trzymać się zasady, że okulary blokujące niebieskie światło ubieramy na 4 godziny przed snem. DayShield noś w ciągu dnia zawsze, gdy jesteś w zamkniętym pomieszczeniu i pracujesz przy sztucznym oświetleniu oraz gdy korzystasz z komputera lub telefonu.

Porównanie okularów blokujących niebieskie światło EyeShield do zwykłych okularów

Okulary Aokulary ochronne Okulary Bokulary ochronne blue blockerOkulary Cokulary ochronneEyeShieldokulary ochronne blue blocker
Blokowanie sztucznego światła między 380-550 nm
Regulacja rytmu dobowego
Poprawa nastroju
Poprawa snu
Zmniejszenie zmęczenia oczu
Poprawa produktywności
Poprawa ogólnego samopoczucia
Wygląd i jakość wykonania

Zrób przysługę swoim oczom,
kup okulary EyeShield

Kup teraz
To top