Czy warto kupić okulary blokujące światło niebieskie?

Czy warto kupić okulary blokujące światło niebieskie?
Autor: Sebastian Kilichowski Dodano: 25 listopada 2020

Źródło problemu: szkodliwy wpływ niebieskiego światła na nasz organizm

Spędzamy całe dnie przed ekranem komputera, smartfona czy telewizora. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że narażanie naszych oczu na sztuczne niebieskie światło niesie za sobą katastrofalne skutki. Nie tylko dla nas, ale też dla naszych przyszłych dzieci. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? 

Statystyki pokazują, że przed ekranem przeciętnie spędzamy w ciągu roku 3500 godzin. Wydaje się dość sporo, prawda? Niestety nie jest to obojętne dla naszego organizmu. Światło niebieskie, które emituje technologia, szkodliwie oddziałuje na nasze oczy, mózg i hormony. W konsekwencji możemy mieć problemy ze snem, czujemy się przemęczeni, zdekoncentrowani i poddenerwowani.

Dlaczego tak się dzieje? Niebieskie światło przechodzi przez rogówkę, soczewkę i dociera do siatkówki z tyłu naszego oka. Badania sugerują, że z czasem niebieskie światło może być przyczyną uszkodzenia komórek siatkówki, (szczególnie u dzieci i młodzieży), zmniejszenie wytwarzania melatoniny, która odpowiada za naprawę naszego DNA czy zmęczenie, suchość oczu, ból głowy i niewyraźne widzenie. 

Zwiększamy świadomość: jak niebieskie światło oddziałuje na nasz organizm

Zagrożenia, które niesie ze sobą długotrwała ekspozycja na niebieskie światło, mogą być nieodwracalne. Wszystko brzmi niezbyt ciekawie, szczególnie dla osób, które spędzają powyżej 2 godzin dziennie przed telefonem, komputerem, TV, pracującym na nocne zmiany czy cierpiącym na choroby metaboliczne takie jak otyłość, czy cukrzyca. Jeżeli korzystasz ze sztucznego światła od rana do późnej nocy, to Twój mózg działa, jakby ciągle był środek dnia! Jest pobudzony, często nawet przestymulowany przez nadmiar światła. Problemem staje się deficyt ciemności.

Nasz organizm nie zdążył dostosować się do sztucznego światła i na to właśnie sposób znalazła ekipa EyeShield, która pojawiła się na rynku ze swoją tarczą. Tarczą w postaci skutecznych okularów z filtrem światła niebieskiego – z myślą o ochronie oczu i mózgu przed negatywnym wpływem technologii. EyeShield to polska firma, której misją jest rozwiązywanie realnych problemów cywilizacyjnych i ochrona ludzkości przed negatywnym wpływem technologii. Zależy nam na zwiększaniu świadomości na temat skutków nadmiernego korzystania ze sztucznego światła. 

Na rynku mamy parę opcji ochrony przed niebieskim światłem: filtry na komputer – Iris, F.lux, filtry na telefon – Twilight na Androida lub Night Shift na iOS – jednak nie są to rozwiązania doskonałe (nie blokują wystarczającej ilości sztucznego światła). Nadal jesteśmy też narażeni na światło z innych podświetlanych sprzętów (np. klawiatury), żarówek, czy nawet niewielkich diod LED.

Skuteczna ochrona: jak chronić siebie przed nadmiernym wpływem niebieskiego światła

Co więc wybrać? Regularne używanie okularów EyeShield przyspiesza regenerację organizmu, co potwierdzają topowi sportowcy jak Joanna Jędrzejczyk czy Rafał Kosiarski. Z okularów EyeShield najczęściej korzystają ludzie sukcesu, programiści, przedsiębiorcy oraz każda osoba spędzająca wiele godzin przed ekranem komputera, świadoma wpływu sztucznego światła na zdrowie i tego, w jaki sposób się przed nim chronić.

EyeShield nie są zwykłymi okularami do komputera. Skuteczne blokowanie sztucznego światła niebieskiego reguluje gospodarkę hormonalną, naprawiając cykl dobowy człowieka. Zwiększenie się poziomu melatoniny w mózgu zapewnia spokojny i głęboki sen, a także wydajne oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki regularnemu korzystaniu z okularów blokujących światło niebieskie i dobremu snu mamy więcej energii, lepsze samopoczucie, a efektywna regeneracja zapewnia odporność na choroby.

Praca bez bólu oraz zmęczonych i przekrwionych oczu oznacza zwiększoną produktywność, pamięć i koncentrację, dzięki czemu popełniamy mniej błędów. W dłuższej perspektywie to oszczędność czasu i pieniędzy. Potwierdzają to liczne opinie i relacje – niektóre z nich możesz przeczytać na naszym profilu Facebook. Możesz też zapytać znajomych, którzy korzystają z naszych okularów. Użytkowników i fanów EyeShield jest już całkiem sporo.

Wyeliminowanie technologii z naszego życia jest niemożliwe. Sami z niej korzystamy na co dzień, pisząc ten artykuł, odpisując na Wasze wiadomości, czy realizując zamówienia. Technologia jest dobra i potrzebna, wystarczy zacząć używać jej mądrze i świadomie.

Zrobić krok w stronę zdrowia i zainwestować w skuteczną ochronę naszych oczu.

Podsumowanie

  • Nadmierne korzystanie ze sztucznego światła może mieć katastrofalny wpływ na zdrowie.
  • Organizm człowieka nie dostosował się jeszcze do deficytu ciemności (funkcjonowania przy nieustannym oświetleniu).
  • Aplikacje takie jak Iris, F.lux, Twilight, czy NightShift działają, jednak nie rozwiązują problemu.
  • Misją EyeShield jest ochrona ludzkości przed negatywnym wpływem technologii.
  • Okulary blokujące światło niebieskie eliminują lub ograniczają szkodliwe sztuczne światło niebieskie z naszego otoczenia, polepszając gospodarkę hormonalną, sen i regenerację organizmu.
  • Dzięki EyeShield możesz mieć więcej energii i lepsze samopoczucie, ale też zwiększyć produktywność, pamięć i koncentrację.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, zapisz się do naszego newslettera! Wiadomości wysyłamy maksymalnie dwa razy w miesiącu. W prezencie otrzymasz od nas również DARMOWY e-book „Niebieski Zabójca – Ochroń siebie i bliskich z EyeShield”. Jest to kilkanaście stron napisanych przez Sebastiana Kilichowskiego na temat wpływu sztucznego światła niebieskiego na nasze zdrowie. Przystępny tekst wsparty licznymi grafikami, który musisz przeczytać, jeżeli poważnie myślisz o swoim zdrowiu.

Link do zapisu na newsletter: http://ebook.eyeshield.pl/