Antyrefleks w okularach – czym jest i dlaczego jest tak istotny?

Autor: Sebastian Kilichowski Dodano: 28 października 2022

Okulary stały się nieodłącznym elementem pracy czy nauki – to wszystko przez długi czas, jaki spędzamy przed komputerem. Zdecydowanie wydłużył się on po pandemii koronawirusa, kiedy całe nasze życie – społeczne, kulturalne i sportowe – przeniosło się do Internetu.

Czas jaki spędzamy przed ekranem monitora sprawia, że nasz wzrok ulega pogorszeniu i nie tylko. Sztuczne światło niebieskie ma wpływ na nasze samopoczucie, koncentrację i zdrowy sen. Człowiek, który nie zadba o swoje oczy, np. poprzez okulary z antyrefleksem do komputera, będzie musiał liczyć się z negatywnymi i nieprzyjemnymi skutkami długotrwałej pracy przed ekranem.

Antyrefleks – jak działa powłoka antyrefleksyjna?

Co to właściwie jest i jak działa antyrefleks w okularach? Klasyczny antyrefleks to dodatkowa powłoka, której zadaniem jest minimalizacja odbić światła od soczewki. W konsekwencji do naszego oka wpada więcej światła niż w przypadku szkieł bez tej powłoki. W EyeShield wzbogaciliśmy klasyczny antyrefleks o jeszcze lepszą blokadę światła niebieskiego, co jest szczególnie ważne w wersji DayShield. Wiąże się to z większym odbiciem światła niebieskiego od powłoki soczewki, przez co widoczny jest niebieski kolor na powierzchni szkieł i jest to całkowicie normalne.

Okulary z antyrefleksem – po co właściwie są?

Wiedząc już czym jest antyrefleks, warto wymienić parę zalet, jakie mają okulary z antyrefleksem, np. do komputera. Po pierwsze ich użytkowanie jest o wiele przyjemniejsze, ponieważ chronią nasz wzrok przed różnymi zjawiskami świetlnymi – które w konsekwencji rozpraszają i szybko męczą oczy. Jest to niebezpieczne w przypadku osób, które na co dzień pracują przed komputerem. Warto także wspomnieć o trwałości szkieł okularów z antyrefleksem. Nie ulegają one tak często zarysowaniom, jak standardowe szkła oraz łatwiej się je czyści. Zadbaj o higienę swojego wzroku – to powinien być dla Ciebie priorytet!

Okulary z antyrefleksem do komputera – dla kogo?

Wybór takiego rodzaju szkieł polecamy szczególnie osobom, które na co dzień pracują przed komputerem, przez co angażują swój wzrok. Są to między innymi:

  • managerowie i właściciele firm,
  • graficy komputerowi,
  • programiści,
  • pracownicy biurowi,
  • montażyści filmowi,
  • analitycy danych oraz specjaliści SEM i SEO.

Jeżeli jesteś uczniem lub studentem – zakup okularów z antyrefleksem do komputera, również będzie jak najbardziej wskazany. Zakup takich okularów polecamy także chirurgom i kierowcom – ich wzrok również ulega mocnemu zaangażowaniu.

Dlaczego akurat w przypadku tych osób okulary z antyrefleksem będą odpowiednim wyborem? Dają one doskonały kontrast widzenia i odbijają odblaski świetlne oraz umożliwiają lepsze warunki do pracy i skupienie wzroku

Okulary antyrefleksyjne – oferta sklepu internetowego EyeShield

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką i bogatą ofertą sklepu EyeShield. Możesz zakupić tam okulary do komputera – DayShield, które blokują światło niebieskie. W sklepie internetowym dostaniesz szkła z zerówkami, szkłami korekcyjnymi oraz ze szkłami z antyrefleksem. Cała masa różnorodnych modeli pozwala na wybranie odpowiedniego wariantu dla siebie. Wiele oprawek, to wersje unisex – przez swoją uniwersalność i doskonały design mogą je nosić zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Szkła, które posiadają antyrefleks są wybierane teraz coraz częściej – zyskują na popularności. Warto skorzystać z tej propozycji i już teraz zadbać o swój wzrok! Okulary antyrefleksyjne podnoszą komfort noszenia, a także niosą korzyści dla zdrowia oczu.

DayShield – okulary z filtrem światła niebieskiego 40%

NightShield – okulary z filtrem światła niebieskiego 100%

W razie problemów z wyborem odpowiednich okularów z antyrefleksem do komputera, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści dołożą wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni ze swojego zakupu. Kontakt jest możliwy drogą mailową i telefoniczną. Nie trać czasu – popraw komfort swojej pracy i zakup okulary z antyrefleksem już dziś! Zamówione w sklepie EyeShield, przyjdą do Ciebie w eleganckim etui razem ze specjalną ściereczką z mikrofibry do ich czyszczenia. Zadbaj o higienę wzroku!