Światło cz.3

Światło cz.3
Autor: Sebastian Kilichowski Dodano: 25 listopada 2020

W poprzednich częściach opisałem czym jest i jakie zagrożenia wynikają ze sztucznego światła, co to ma wspólnego ze wzrokiem, jakie są naturalne środki ochrony i ile tak naprawdę potrzebujemy światła niebieskiego w ciągu dnia.

W tej części dowiecie się w jaki sposób chronić się przed sztucznym światłem używając technologii. Wszelkie linki na dole tekstu.

Aplikacje, które blokują niebieskie światło

#Oprogramowanie

Istnieją aplikacje na telefon/komputer blokujące światło niebieskie. Opiszę te, która sam używam/używałem.

1) Iris – aplikacja na Windowsa/Linuxa/iOS/Androida

Ma dużo więcej opcji niż F.lux natomiast minusem jest to, że po 7 dniach darmowego dostępu, trzeba ją kupić. Można to oczywiście obejść. Tu macie link do Irisa: https://iristech.co/i/Szoi7

2) F.lux – aplikacja na Windowsa/Linuxa/iOS

Aktualnie używam tej aplikacji. Jak ona działa? Dostosowuje ekran komputera do aktualnej pozycji słońca w miejscu, w którym przebywasz. Wystarczy, że wpiszesz gdzie jesteś i program sam się dostosuje. Oprogramowanie umożliwia wiele opcji, między innymi samodzielne ustawienie barwy, która w większym stopniu ucina światło niebieskie. Aplikacja jest za darmo, więc można pobrać i się pobawić: https://justgetflux.com/

Okulary z filtrem światła niebieskiego

#OKULARY_BLOKUJĄCE_ŚWIATŁO_NIEBIESKIE

Są to zwykłe oprawki z niezwykłymi szkłami, które mają zdolność filtrowania, czyli blokowania konkretnych długości fali, a przepuszczania pozostałych.

Okulary EyeShield – blokuje wszystkie częstotliwości światła poniżej 550 nm (całe fioletowe, niebieskie i zielone światło), które mogą tłumić poziomy melatoniny, zaburzając nasz rytm okołodobowy, uszkadzając funkcje snu i mitochondriów, prowadząc do przyspieszonego starzenia się i chorób.

Jest to najwyższej jakości odcień optyczny na rynku. Noś te okulary, gdy sztuczne oświetlenie otoczenia jest „bielsze” (wyższa zawartość niebieska) lub jaśniejsze niż światło słoneczne, szczególnie po zachodzie słońca, aby chronić poziom melatoniny. Mogą być noszone również w ciągu dnia, aby chronić oczy i hormony podczas pracy w oświetleniu fluorescencyjnym, CFL lub LED.

Jest to polski produkt wyprodukowany od zera w naszym kraju. Technologia EyeShield jest tak samo skuteczna jak najbardziej uznane marki ze Stanów Zjednoczonych.

Z własnego doświadczenia…

#HISTORIA_PRAWDZIWA & #GORZKA_PRAWDA

Przez ponad rok pracowałem jako inżynier programując roboty po Europie gdzie praktycznie cały czas miałem styczność z komputerem i sam na własnej skórze odczułem fatalny w skutkach wpływ sztucznego światła, sztucznego promieniowania elektromagnetycznego (nnEMF) na każdy aspekt swojego organizmu (sen, samopoczucie, skórę, wzrok, tolerancję zimna, libido, myślenie , motywację… Także nie jestem teoretykiem tylko faktycznie doświadczyłem na sobie wpływu technologii i czuję diametralną różnicę teraz, kiedy już nie pracuję w tak toksycznym środowisku.

Najbardziej dopięta dieta, suple za miliony monet i najlepsza rozpiska treningowa nie dadzą efektu jeżeli środowisko będzie toksyczne. Skoro od dłuższego czasu nie możesz schudnąć/zbudować masy, ciągle czujesz się jak zoombie, chorujesz itp. a pracujesz na nocki lub co gorsze w systemie 4 brygadowym i jesteś narażony na sztuczne światło 24/7 to nie ma innej opcji jak zmiana pracy.

Tutaj nawet nie rozchodzi się o dobry wygląd w lustrze – to jest fanaberia XXI w. Gra toczy się o znacznie większą stawkę jaką jest życie. Z upośledzoną autofagią nawet najsilniejsze organizmy daleko nie zajadą (o autofagii pisałem w cz.1).

Dużo osób może się tu oburzyć, że to nie jest takie proste! Zwłaszcza jak się ma ciężką sytuację materialną i rodzinę na utrzymaniu. Zgadzam się, to nie jest takie proste, szczególnie w Polsce. Żeby była jasność – nikomu nie każę tego zrobić i nie mam do tego najmniejszego prawa. Tylko i wyłącznie wyrażam moje prywatne zdanie, z którym ktoś może się zgadzać lub nie, nic mi do tego.

#KONIEC

Koniec serii o świetle. Jeżeli uważasz, że informacje tu zawarte są wartościowe – udostępnij proszę. Będzie to dla mnie znak, że tak niszowa tematyka się podoba co zachęci do dalszego pisania.


Przeczytaj poprzednie części artykułu: