Okulary zerówki do komputera – dbanie o wzrok bez wad

Autor: Sebastian Kilichowski Dodano: 2 stycznia 2023

W dzisiejszych czasach okulary są już nie tylko narzędziem korygującym wzrok, ale także dopełnieniem stylizacji czy znakiem rozpoznawczym danej osoby. Mogą stosować je nie tylko osoby, które mają wadę wzroku – na rynku dostępne są bowiem okulary zerówki, wykorzystywanie między innymi do wielogodzinnej pracy przed komputerem. Cieszą się one stale rosnącą popularnością. Czym to jest spowodowane i dlaczego się tak dzieje?

Już dawno odeszliśmy od czasów, kiedy okulary były obiektem to niesmacznych żartów czy kpin. Dzisiaj świadomość na temat naszego zdrowia jest coraz większa i jest ono stawiane jako priorytet o najwyższej randze. Warto wiedzieć i uświadomić sobie jak wielką rolę mogą odegrać okulary ochronne do komputera. Osoby pracujące przed ekranem – managerowie i właściciele firm, graficy, programiści, pracownicy biurowi, montażyści filmowi, księgowi, analitycy danych oraz specjaliści SEM i SEO – są szczególnie narażeni na działanie światła niebieskiego. Ilość godzin spędzanych podczas takiej pracy jest naprawdę bardzo duża, przez co można spotkać się z jej nieprzyjemnymi skutkami. 

Czy okulary do pracy przy komputerze są naprawdę przydatne? Czy są dla mnie? Jakie dolegliwości mogą mnie spotkać, gdy nie ochronię swoich oczu? Po co mi okulary, jeśli nie mam wady wzroku? Rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości i szybko przekonasz się, że okulary ochronne do komputera to niezbędny element podczas Twojej codziennej pracy. 

Okulary zerówki do pracy przy komputerze – zbawienny filtr światła niebieskiego

Czym są zerówki do pracy przy komputerze? To nic innego jak wybrane przez Ciebie oprawki ze szkłami, które nie korygują wady wzroku. Nie są szkłami korekcyjnymi, nie leczą, ale posiadają filtr światła niebieskiego, który je skutecznie pochłania i chroni nasze oczy przed jego szkodliwym działaniem. Specjalna powłoka zapewnia ochronę lub też całkowitą blokadę światła niebieskiego. Warto uświadomić sobie, że ciągłe przesiadywanie przed monitorem komputera, tabletem, komórką itp. niesie ze sobą nieprzyjemne dolegliwości, a czasem nawet poważne problemy ze zdrowiem. Według badań z 2020 r. statystyczny mieszkaniec Europy robi to niemal przez 7 godzin każdego dnia!

Przez codzienną pracę, gdzie głównym stanowiskiem jest komputer, nasz wzrok ulega pogorszeniu. Co więcej, nasze oczy są zaczerwienione i przesuszone, w późniejszym czasie odczuwamy ból głowy, zmęczenie i brak energii. Ma to również ogromny wpływ na nasz sen, a nawet problemy z zasypianiem – organizm przez to gorzej się regeneruje. Bez okularów zerówek do komputera problemy z koncentracją i pamięcią będą na porządku dziennym. Jeśli już zacząłeś odczuwać niektóre z tych objawów – nie czekaj i zdecyduj się na okulary ochronne posiadające tzw. blue light filter. Już po kilku dniach ich używania odczujesz znaczną różnicę.

Okulary ochronne do komputera – zalety stosowania

Zerówki ochronne do komputera przede wszystkim tworzą swego rodzaju tarczę – między oczami a wyświetlaczem, który emituje szkodliwe niebieskie światło – i zmniejszają jego wpływ na nasz wzrok. Dzięki temu oczy się nie męczą i  widzimy wyraźnie nawet po wielu godzinach ciężkiej pracy. Nie jesteśmy już tak zmęczeni, jak przed ich stosowaniem – to zdecydowanie niebywała zaleta. Każda osoba wpatrująca się podczas swojej pracy w monitor dobrze wie, że po jakimś czasie wzrok odmawia posłuszeństwa.  Sprawny wzrok i komfort pracy to podstawa!

Kiedy czujesz, że Twoje oczy są przesuszone i zaczerwienione, nie jesteś w stanie się skoncentrować i skupić na powierzonych zadaniach – cała uwaga skupia się na dolegliwości. Cały problem mogą rozwiązać okulary zerówki do komputera. Poczujesz różnicę po kilku dniach ich użytkowania. Warto rozważyć ich zakup, przeciwdziałać nieprzyjemnym skutkom i zadbać o własne zdrowie już dziś. 

Okulary do komputera – dla kogo będą dobrym wyborem?

Bardzo dużo osób sądzi, że bez wady wzroku – nabytej czy wrodzonej – nie można nosić okularów. Jest wręcz przeciwnie! Okulary zerówki do  komputera może nosić praktycznie każdy, kto chce chronić swoje oczy przed zmęczeniem i negatywnym wpływem niebieskiego światła na zdrowie. Ważne jednak, abyśmy dbali o czystość naszych szkieł w okularach z filtrem blue light – jest to niezwykle istotna kwestia. Nie mogą one posiadać żadnych zadrapań, czy plam ponieważ nasze oczy widzą wszystkie znajdujące się na soczewkach niedoskonałości.

Wybór takiego rodzaju okularów do komputera polecamy szczególnie osobom, które na co dzień pracują przed monitorem, przez co codziennie angażują swój wzrok. Jeżeli jesteś uczniem lub studentem – zakup okularów ochronnych do komputera, również będzie bardzo dobrym pomysłem. Okulary zerówki polecamy także pilotom, chirurgom i kierowcom – w tych zawodach wzrok również ulega mocnemu zaangażowaniu.


Sprawdź także nasz artykuł – Jak walczyć z cyfrowym zmęczeniem wzroku